Home آموزش سئو افزایش حافظه PHP در وردپرس

افزایش حافظه PHP در وردپرس

by admin
Published: Last Updated on

با افزایش حافظه PHP وردپرس می توانید بعضی از مشکلاتی که با کمبود حافظه پی اچ پی وردپرس مرتبط هستند را برطرف کنید. مشکلاتی همچون مشاهده صفحه سفد و خالی، خطاهای http و خطا در نمایش صفحات پیشخوان وردپرس یا مشکل در دخیره تنظیمات و محتوا در وردپرس یکی از دلایل کمبود حافظه php در وردپرس هستند.

همچنین بالاتر بودن حافظه PHP وردپرس در افزایش سرعت وردپرس از طریق در اختیار قرار دادن رم بیشتر برای بعضی روش های کشینگ حرفه ای هم تاثیر گذار است.

۳ روش برای افزایش حافظه PHP در وردپرس

۳ روش برای افزایش حافظه PHP در وردپرس به شما معرفی می کنیم که نیاز هست فقط یکی از این روش ها را اجرا کنید.

روش اول: ویرایش فایل wp-config.php

در فایل wp-config.php خود این کد را قرا دید:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');

عدد انتخاب شده در کد بالا مناسب است. اگر هنوز نیاز به حافظه بیشتر دارید می توانید عدد را افزایش دهید. مثلا ۲۰۴۸M یا بیشتر. برای افزایش حافظه PHP در وردپرس نیاز است گوشه چشمی به حافظه سرور اصلی خودتان هم داشته باشید تا بتوانید راحت تر عدد مناسب را انتخاب کنید.

لطفا به خاطر داشته باشید که عدد ۲۵۶ مگابایت، مقدار حافظه ای است که برای اجرای عملیات سایت وردپرس شما در هاست استفاده می شود. عدد ۲۵۶ مگابایت برای بسیاری از وب سایت های وردپرسی کافی به نظر می رسد. این مقدار رم برای پردازش هر دستور و اسکریپت PHP نیاز است و به طور کلی برای همه هاست نیست.

روش دوم: ویرایش فایل PHP.ini

اگر فایل PHP.ini را در هاست خودتان قابل ویرایش دارید، می توانید در فایل PHP.ini خود این کد را قرار دهید:

memory_limit = 256M ;

اگر فایل php.ini در هاست شما وجود ندارد، می توانید یک فایل متنی بسازید و نام و پسوندش را به php.ini تغییر دهید و در روت هاست خود آپبود کنید.

روش سوم: ویرایش فایل .htaccess

در انتهای فایل .htaccess خود این کد را قرار دهید:

php_value memory_limit 256M

روش چهارم: بهتر است با هاست خود تماس بگیرید!

اگر امکان اجرای هیچ کدام از روش های بالا برای افزایش حافظه PHP را ندارید، لطفا به شرکت هاست خود تیکت ارسال کنید و از پشتیبانی هاست بخواهید برای شما حافظه php هاست را ارتقا دهند. البته هاستی که برای افزایش حافظه وردپرس نیاز به تیکت داشته باشد ممکن است زیرساخت سطح پایینی داشته باشد و در آینده شما را با مشکلات دیگری مواجه کند.

You may also like

Leave a Comment