Home آموزش طراحی و توسعه وب تهیه بک آپ از وردپرس و ذخیره امن در دراپ باکس

تهیه بک آپ از وردپرس و ذخیره امن در دراپ باکس

by admin
Published: Last Updated on

بک آپ گرفتن از وب سایت یکی از مهمترین اقدامات مدیر سایت است. تقریبا همه شرکت های هاستینگ متعهد به تهیه بک آپ ها حداقل هفتگی یا روزانه از سایت شما هستند. اما اغلب شرکت های هاستینگ تعهدی به سلامت بک آپ تهیه شده یا ایمنی بک آپ سایت شما ندارند و ممکن است به هر دلیلی بک آپ در تاریخ مورد نظر شما تهیه نشده باشد یا تهیه شده باشد اما قابل استفاده نباشد.

برای بک آپ گیری اتوماتیک در دراپ باکس نیاز به اکانت رایگان فضای ابری دراپ باکس دارید: ثبت نام رایگان در دراپ باکس

بنابراین برای اینکه خیالتان راحت باشد و از زحمات و تلاش های خود در وب سایتتان محافظت بیشتری کنید، نیاز هست خودتان هم به تهیه بک آپ روزانه یا هفتگی اقدام کنید. اگر وب سایت وردپرسی خود را هر روز بروز رسانی می کنید، توصیه ما تهیه بک آپ روزانه است در دراپ باکس است.

چرا ارسال بک آپ وردپرس به دراپ باکس؟

چون دراپ باکس فضای ابری رایگان بسیار امن و پر از امکانات دارد. گوگل درایو هم گزینه خوبی برای بک آپ گیری اتوماتیک از وردپرس است. اما چون فضای پیوست ایمیل ها و اسناد و تصاویر و سایر اطلاعات شما در گوگل درایو ۱۵ گیگابایتی ذخیره می شود، ممکن است بک آپ های وردپرس در گوگل درایو، هم درایو را شلوغ کنند، هم فضای ذخیره سازی گوگل درایو شما زود تمام شود و ممکن است نیاز به اکانت جی میل جداگانه ای داشته باشید. بنابراین استفاده از گوگل درایو به عنوان یک گزینه مکمل، در کنار دراپ باکس گزینه ایده آل تری به نظر می رسد.

دراپ باکس به عنوان یک فضای ذخیره سازی با عملکرد فوق العاده، مکان مورد اطمینانی برای ذخیره بک آپ های روزانه دیتابیس و تصاویر و سایر فایل های وب سایت وردپرسی شماست.

توسط افزونه بسیار قدرتمند UpdraftPlus شما می توانید از وب سایت وردپرسی خودتا بک آپ های منظم تهیه کنید و آن ها را به مکان های ذخیره سازی خارج از سرور مثل ایمیل، اف تی پی و گوگل درایو و دراپ باکس ارسال کنید.

مراحل تهیه بک آپ و فرستادن به دراپ باکس

در این آموزش تهیه بک آپ از وردپرس و ذخیره امن در دراپ باکس را آموزش می دهیم. با پارک وردپرس همراه باشید.

۱- ابتدا افزونه UpdraftPlus را در بخش افزودن افزونه پیشخوان وردپرس جستجو و نصب کنید.

۲- از منوی تنظیمات، گزینه UpdraftPlus را انتخاب کنید.

۳- در صفحه ای که باز شده است یعنی UpdraftPlus Backup/Restore، گزینه Settings را انتخاب کنید و در صفحه باز شده دراپ باکس را انتخاب کنید.

۴- حالا شما تنظیمات مرتبط با دراپ باکس را می بینید. اینجا مواردی همچون قالب وردپرس، افزونه، فایل های پوشه آپلود یا سایر پوشه ها که نیاز هست از آن ها بک آپ تهیه شود را انتخاب کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

۵- در این مرحله یک صفحه پاپ آپ برای شما باز می شود و از شما می خواهد روی لینک درون صفحه کلیک کنید تا بتواند به دراپ باکس شما وصل شود. بدون وصل شدن به دراپ باکس، افزونه نمی تواند  تواند بک آپ های شما را منتقل کند.

۶- حالا شما به صفحه ای هدایت می شوید که در آن، افزونه از شما برای دسترسی به دراپ باکس اجازه می گیرد، روی اجازه می دهم یا Allow کلیک کنید و اتمام تنظیمات را انتخاب کنید.

تبریک! تنظیمات با موفقیت انجام شد و الان شما اکانت ابری دراپ باکس و فضای قابل استفاده برای بک آپ ها را مشاهده می کنید. حالا روی گزینه Backup Now کلیک کنید. در صفحه باز شده فرستادن به فضای remote storage را انتخاب کنید و دکمه Backup Now را کلیک کنید تا اولین بک آپ شما تهیه شود و به دراپ باکس منتقل شود.

هر پرسشی که در مورد تهیه بک آپ از وردپرس و ذخیره امن در دراپ باکس دارید لطفا در بخش دیدگاه های همین صفحه بنویسید.

You may also like

۱ comment

5 افزونه بک آپ وردپرس منتخب متخصصان وردپرس | پارک وردپرس بهمن ۱۱, ۱۴۰۱ - ۰:۳۰ ق٫ظ

[…] انتها به شما پیشنهاد می کنیم مطلب تهیه بک آپ از وردپرس و ذخیره امن در دراپ باکس را از دست […]

Reply

Leave a Comment