آموزش وردپرس

ذخیره سازی با عملکرد بالای ووکارس یا WooCommerce High-Performance Order Storage چیست؟

شیوه جدید ذخیره سازی با عملکرد بالای ووکارس که در HPOS ووکامرس ارائه شده است، قابلیت های بسیار جذابی دارد و به شکل حیرت انگیزی تا حدود 40 برابر، سرعت ثبت سفارش و مدیریت سفارش را افزایش میدهد.

اگر شما برای فروشگاه اینترنتی خود از ووکامرس استفاده می کنید، تا به حال متوجه شده اید که ممکن است با افزایش تعداد محصولات و اطلاعات جانبی محصولات همچون ویژگی های ووکامرس یا متغیرهای ووکامرس، سرعت ووکامرس مقداری کاهش پیدا کند. برای افزایش سرع ووکامرس همیشه استفاده از هاست و سرور قوی تر و هکچنین بهینه سازی را پیشنهاد می کنیم. اما در بخش هایی از کار بهینه سازی و افزایش سرعت ووکامرس، ممکن است خود دیتابیس سنگین شود و به دلیل ساختار ذخیره سازی اطلاعات در پایگاه داده، حتی پردازش های بهینه سازی شده هم نتوانند به حداکثر سرعت خود برسند.
ووکامرس با تغییر شویه ذخیره سازی اطلاعات محصولات و سفارش ها، قابلیتی با نام ذخیره سازی با عملکرد بالای ووکارس یا WooCommerce High-Performance Order Storage را ارائه کرده است.
این قابلیت که به اختصار HPOS ووکامرس نامیده میشود، شیوه ی ذخیره سازی اطلاعات محصولات و سفارش های مشتریان سایت شما را با شیوه ای بسیار بهینه تر از قبل انجام میدهد و می توان آن را تغییر دهنده بهینه سازی ووکارس دانست.


در این مقاله از ووکامرس به شما آموزش می دهیم که خیره سازی با عملکرد بالای ووکارس یا WooCommerce High-Performance Order Storage چطور کار می کند و چگونه سرعت سایت شما و سئو سایت ووکامرسی شما را افزایش میدهد.

ذخیره سازی با عملکرد بالای ووکارس یا HPOS ووکامرس چیست؟

قابلیت HPOS ووکامرس که قبلا Custom Order Tables نام داشت، از سه سال پیش شروع شد و الان به تکامل رسیده است. هدف این قابلیت تغییر کلی شیوه ذخیره سازی اطلاعات محصولات و سفارش های ووکامرس است.

شیوه جدید ذخیره سازی با عملکرد بالای ووکارس که در HPOS ووکامرس ارائه شده است، قابلیت های بسیار جذابی دارد و به شکل حیرت انگیزی تا حدود 40 برابر، سرعت ثبت سفارش و مدیریت سفارش را افزایش میدهد.

3 دلیل برای اینکه شما باید قابلیت ذخیره سازی با عملکرد بالای ووکارس یا WooCommerce High-Performance Order Storage را فعال کنید:

1- سرعت فوق العاده بالا: قابلیت ووکامرس HPOS سرعت ذخیره سازی و فراخانی اطلاعات سفارش های ووکامرس را تا 40 برابر افزایش میدهد. سرعت یالاتر، به معنای رضایت بیشتر مشتریان و درآمد بیشتر خواهد بود.

2- قابلیت مقیاس پذیری بالاتر: با قابلیت ووکامرس HPOS شما می توانید محصولات بیشتر و سفارش های بیشتر داشته باشید. به خصوص برای سایت های مارکت پلیس و چند فروشنده، این قابلیت مدیران سایت ها رو از چالش های سرعت پایین دیتابیس قدیمی ووکامرس نجات می دهد.

3- افزایش سئو ووکامرس: افزایش سرعت، افزایش رضای مشتریان، بهبود تجربه کاربری مشتریان و در نتیجه محصولات بیشتر با سرعت بالاتر، مستقیما روی افزایش سئو ووکامرس تاثیر مثبت زیادی دارند.

چگونه ذخیره سازی با عملکرد بالای ووکارس یا WooCommerce High-Performance Order Storage را فعال کنیم؟

قابلیت ووکامرس HPOS هنوز یک قابلیت جدید است و ممکن است با برخی از افزونه های فعلی ووکامرس سازگاری کامل نداشته باشد. بنابراین توصیه می کنیم این قابلیت را با احتیاط فعال کنید و در صورت مشاهده مشکل تا آپدیت شدن و سازگار شدن همه افزونه ها با آن، به طور موقت HPOS را غیر فعال کنید.

برای فعال سازی ذخیره سازی با عملکرد بالای ووکارس به صفحه تنظیمات ووکامرس مراجعه کنید. در بخش پیشرفته یا Advanced به تب آخر یعنی Features یا امکانات مراجعه کنید و تیک گزینه ذخیره‌سازی سفارش با کارایی بالا (توصیه شده) را فعال کنید.

قابلیت ووکامرس HPOS اطلاعات سفارش ها را در این جدول های دیتابیس به صورت جداگانه و با ساختار پیشرفته و سریع ذخیره می کند:

_wc_orders
_wc_orders_meta
_wc_order_addresses
_wc_order_operational_data

سایر اطلاعات مورد نیاز ووکامرش همچنان در جدول های قدیمی ذخیره می شوند.

این قابلیت تا 40 برار سرعت ذخیره سازی و اجرای سفارش ها را افزایش میدهد. در صورت نیاز به بهینه سازی سرعت سایت، لطفا به صفحه افزایش سرعت وردپرس و ووکامرس مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *