آموزش وردپرس

نمایش فقط ارسال رایگان در ووکامرس

در حالت عادی وقتی مشتری در فروشگاه اینترنتی ووکامرسی شما خریدش را تکمیل می کند، تمامی روش های ارسال سفارش که با آدرس و مبلغ مشتری تناسب دارند نمایش داده می شوند.

ممکن است ارسال رایگان هم جزو گزینه های ارسال سفارش باشد که مشتری می تواند انتخاب کند. ارسال رایگان در کنار سایر گزینه ها نمایش داده می شود و ممکن است مشتری حواسش به انتخاب ارسال رایگان نباشد. یا متوجه گزینه ارسال رایگان نشود. در این صورت نیاز است زمانی که ارسال رایگان در دسترس است، به صورت اتوماتیک سایر روش های ارسال سفارش را مخفی و غیر فعال کنیم. در این حالت به صورت اتوماتیک روش ارسال رایگان برای مشتری انتخاب می شود.

تاکید می کنیم این روش نمایش فقط ارسال رایگان تنها زمانی کار می کند که طبق شرایطی که برای ارسال ها تعریف کرده اید، ارسال رایگان هم شامل ارسال سفارش مشتری بشود. اگر خرید مشتری به شکلی باشد که ارسال رایگان شامل سفارش نشوند، سایر روش هایی که در فروشگاه شما فعال هستند نمایش داده می شوند.

 

برای نمایش فقط ارسال رایگان در ووکامرس چه کاری انجام دهیم؟

برای نمایش فقط ارسال رایگان سفارش در ووکامرس برای مواقعی که غیر از ارسال رایگان، روش های ارسال دیگری هم فعال هستند و شما می خواهید همه روش های ارسال غیر از ارسال رایگان را پنهان کنید، این کد را به انتهای فایل functions.php قالب فروشگاهی وردپرس خودتان اضافه کنید:

 

** Hide shipping rates when free shipping is available.
 *
 * @param array $rates Array of rates found for the package.
 * @return array
 */
function my_hide_shipping_when_free_is_available( $rates ) {
	$free = array();

	foreach ( $rates as $rate_id => $rate ) {
		if ( 'free_shipping' === $rate->method_id ) {
			$free[ $rate_id ] = $rate;
			break;
		}
	}

	return ! empty( $free ) ? $free : $rates;
}

add_filter( 'woocommerce_package_rates', 'my_hide_shipping_when_free_is_available', 100 );

لطفا قبل از انجام تغییرات از محتویات فایل functions.php خودتان نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اگر پرسشی درباره نحوه عملکرد کد نمایش فقط ارسال رایگان یا درباره مدیریت روش های ارسال ووکامرس داشتید، در بخش دیدگاه های همین صفحه بنویسید.

همچنین اگر سرعت سایت وردپرس یا سرعت فروشگاه اینترنتی ووکامرس شما پایین است، به شما استفاده از خدمات افزایش سرعت وردپرس را توصیه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *